جنگ امروز جنگ اراده هاست

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید قربان فرمودند: (۹۹/۵/۱۰)
 
*** سه هدف اصلی تحریم آمریکا علیه ایران چیست؟
۱-تقابل مردم با حکومت
۲-جلوگیری از پیشرفت ایران
۳-فروپاشی اقتصاد کشور
 
تحریمی که آمریکایی‌ها علیه ملّت ایران به کار گرفته‌اند، قطعاً یک جنایت است. هدف کوتاه‌مدّت تحریم این است که ملّت ایران خسته بشوند و در مقابل دستگاه حکومت بایستند. هدف میان‌مدّت آنها این است که با این تحریم از پیشرفت کشور مانع بشوند، مخصوصاً پیشرفت علمی. هدف بلندمدّت‌شان هم به ورشکستگی کشاندن دولت است؛ یعنی متلاشی کردن اقتصاد کشور و فروپاشی اقتصاد کشور. 
 
*** آخرین ابداع اروپاییها یک چیز چرندی بود به اسم اینستکس که همان را هم انجام ندادند
بعد از خروج برجام اروپایی ها مدام ما را معطل می کردند و اقتصاد کشور شرطی شد.
به وعده های اروپایی ها نباید اعتماد کرد. اروپایی ها بعد از خروج آمریکا از برجام هیچ کاری نکردند. باید کار خودمان را انجام دهیم.
خلاصه اینستکس این است که ایران پول هایی را که طلب دارد را بدهد به اروپایی ها و آنها چیزی را که مصلحت می‎دانند بخرند و برای ایران بفرستند.
 
*** جنگ امروز، جنگ اراده‌هاست
 اگر جریان تحریف حقایق ایران شکست بخورد، تحریم ایران نیز قطعا شکست خواهد خورد.
 
به موازات تحریم دشمن، یک جریان تحریف هم وجود دارد: تحریف حقایق، واژگونه نشان دادن واقعیّات؛ چه واقعیّات کشور ما، چه واقعیّات مرتبط با کشور ما. این تحریف هم یکی از کارهایی است که آنها انجام میدهند.
هدف این تحریف دو چیز است: یکی ضربه به روحیه‌ی مردم، یکی هم آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم. پول زیادی هم دارند خرج میکنند برای اینکه این حقایق را تحریف کنند. الان هم ملاحظه میکنید همین وزیرشان، رئیسشان و دیگران، خودشان را دارند خفه میکنند از بس علیه ایران، اینجا و آنجا سفر میکنند، حرف میزنند، مصاحبه میکنند، در هر قضیّه‌ای اسم ایران را یک جوری می‌آورند؛ واقعاً دارند خودشان را خفه میکنند، و این جریان تحریف است که وجود دارد.
 
از اوّل انقلاب، خطّ ثابت دشمن همین بود که در تلویزیون‌ها و رادیوها ــ که حالا وسیع‌تر هم شده ــ به مردم ایران تفهیم کنند که بیچاره شدید، دیگر کارتان تمام است، هیچ کاری از عهده‌ی کسی برای شما برنمی‌آید.
اگر نقطه‌ی قوّتی در کشور باشد، مطلقاً انکار میکنند.
 
*** بعضی‌ها یا متوجّه نمی شوند یا وانمود می کنند متوجّه نشده‌اند؛ اینکه دشمن می گوید بیایید مذاکره کنیم، یعنی اینکه شما بیایید پشت میز مذاکره بنشینید و ما به شما بگوییم باید شما موشک نسازید، شما هم باید قبول کنید . اگر قبول کردید که خب پدرتان درآمده؛ یعنی خودتان را بی‌دفاع کرده‌اید؛ اگر قبول نکردید، همین آش است و همین کاسه؛ باز هم دعوا، باز هم تحریم، باز هم تهدید . مذاکره یعنی این؛ دلیل اینکه بنده می گویم با آمریکا مذاکره نمی کنیم، این است که این مذاکره [نتیجه ندارد]؛ البتّه او سود میبرد از مذاکره .
 
- در برجام خسارت فراوانی به ما وارد شد
 
- نظام سیاسی آمریکا می گوید شما امکانات دفاعی‌تان را کنار بگذارید، شما اقتدار منطقه‌ای‌تان را کنار بگذارید، شما قدرت ملّی‌تان را کنار بگذارید . 
 
- انسانی که باشرف است، علاقه‌مند به حفظ مصالح کشور است که زیر بار این حرفها نمی رود؛ مذاکره یعنی این؛ اینکه بنده مخالفت می کنم با مذاکره، معنایش این است»
- مخاطبین اصلی این پیام باید، از تحریف حقایق دست بردارند تا جریان تحریم نیز بحول و قوه الهی با شکست تاریخی مواجه گردد. سعادت ملت ایران در گرو شکست هر دو جریان است. 
 
 
 
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *