صفحه اصلي > اخبار نهاد 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خداحافظی با شکوه دانشگاه ارومیه با #سردار_دلها

مراسم یادبود و بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در دانشگاه ارومیه برگزار شد

رییس دانشگاه ارومیه در این مراسم ضمن تسلیت فقدان سردار بزرگ اسلام، سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: بارها شنیده بودیم که سردار سلیمانی آرزوی شهادت داشتند که نشان‌دهنده رسیدن ایشان به مرز کمال بود.


دکتر رحیم حب‌تقی افزود: خداوند به خاطر اخلاص این سردار بزرگ، او را نگه داشت و دقیقا در زمانی شهید شد که بیشترین برکت را برای منطقه خواهد شد. وی با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد اخلاص بود، گفت: طی سال‌های اخیر دشمنان در کشورهای خاورمیانه می‌خواستند که از ارتجاع منطقه استفاده کنند و حوادثی را شکل دادند اما سردار سلیمانی با نقش موثر خود از مردم این منطقه حفاظت کردند. رئیس دانشگاه ارومیه خاطر نشان کرد: قفس دنیا برای سردار سلیمانی تنگ بود و خداوند در آن دنیا جای بهتر و بزرگتری را برای ایشان تدارک دیده‌است. 


حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نیز در مراسم سوگواری سید شهدای مقامت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ضمن بیان اهمیت شهادت از منظر اسلام گفت: در فرهنگ اسلام شکست وجود ندارد و انسان اگر زنده بماند و به هدفش برسد و یا در راه هدف و دین کشته شود در هر دو حالت پیروز است.

 وی در ادامه افزود: قدم برداشتن در راه توحید شکست ندارد دشمنان تصور کرده‌اند که با کشتن سردار سلیمانی به پیروزی رسیدند اما در واقع این سردار بود که با این کشته شدن پیروز میدان شد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن بیان آیه ای از قرآن کریم گفت: قرآن این مسئله را کاملاً بیان کرده که امکانات، افراد و اموال کافران کمک حال آن ها نخواهد بود و آن ها در نهایت شکست خورده و وارد جهنم خواهند شد.

وی در ادامه تأکید کرد: ترامپ از فرعونی که ادعای خدایی می کرد بالاتر نخواهد بود اما عاقبت فرعون چه شد و قطعا سرنوشت ترامپ نیز واصل شدن به جهنم است اما نباید ناامید شویم چرا که کشتگان ما شهید و وارد بهشت خواهند شد.


امام جمعه ارومیه در ادامه زمان و مکان شهادت سردار سلیمانی را بهترین زمان و مکان عنوان کرد و گفت: سردار سلیمانی در زمان‌ها و مکان‌های حساس و خاصی حضور داشتند بطوری که در قدرتمندترین زمان داعش در نزدیک ترین نقطه به داعش بود اما باید در زمانی شهید می‌شد که اثر کامل و مطلوب خود را داشته باشد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: حضور گسترده ی مردم عراق در تشییع پیکر این شهید و همراهان او در زمانی که کشور عراق دچار از هم گسیختگی بود نشان دهنده زمان و مکان مناسب شهادت سردار سلیمانی بود.

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه به بیان نقش و وظیفه مردم در قبال این شهید بزرگوار پرداخت و گفت: وظیفه ما در قبال این شهید بزرگوار استقامت در برابر دشمن و ناامید نشدن است و همه باید وظیفه خود را به درستی تشخیص دهیم و به آن عمل کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان شد: اگر ما وظایف خود را در قبال خون شهداء درست انجام ندهیم در قیامت و در مقابل شهداء و خداوند شرمنده خواهیم شد.

وی در ادامه وظیفه مهم همه مردم در قبال خون شهداء را عمل به منویات رهبری خواند و افزود: همانطور که سردار و همرزمانش در زمان مناسب مطالبات رهبری را به درستی پاسخ دادند و عمل کردند دانشگاهیان نیز باید به وظیفه خود در قبال مطالبات رهبری درست و مناسب عمل نمایند.

حجت الاسلام قریشی در بخش دیگر سخنان خود به بیان روایتی از امیرالمومنین پرداخت و گفت: حضرت امیرالمومنین می‌فرمایند در صدر اسلام ما در مقابل پدران، برادران و عموهایمان ایستادیم و جنگیدیم و با قدرت راه اسلام را ادامه دادیم.

وی در ادامه افزود: انسان نباید در مقابل حتی برادر یا پدری که خلاف دین عمل می‌کند سستی کند و از او بگذرد چه رسد به دشمن بی‌دین، لذا راه اسلام فقط راه ایستادگی و انجام به وظایف است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به بیان اهمیت توجه به مسئله تولی و تبری در دانشگاه ها پرداخت و گفت: باید در دانشگاه تولی و تبری جلوه گر و نمایان باشد تولی از خداوند و خوبان عالم و تبری از دشمنان اسلام، این تولی و تبری یک علامت برای دشمن است و دشمنان باید این مسئله را بدانند و بفهمند.

وی در ادامه تأکید کرد: علت به شهادت رساندن سردار علامت‌هایی بود که از داخل به آن‌ها داده شده بود، همین فتنه‌ای که در این اواخر در داخل کشور ایجاد شد از همین علامت‌ها بود، این علامت‌ها به دشمن این مسئله را رساند که اگر سردار در وضعیت فعلی شهید شود هیچکس عکس‌العملی نشان نمی‌دهد.

وی در پایان افزود: خداوند از کسانی که این علامت‌ها را ایجاد کردند نگذرد که باعث وارد شدن این چنین ضربه‌ای به کشور شدند، لذا دانشگاهیان نباید اجازه دهند که عملکرد آنها باعث ایجاد علامت و جرأت برای انجام چنین عملی توسط دشمن شود و باید طوری عمل کنند که دشمن در آن‌ها ضعف را احساس نکند.

در ادامه متن بیانیه ی دانشگاهیان دانشگاه ارومیه در پی شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی توسط دکتر گودرزی قرائت شد:

بسم الله الرحمن الرحیم

«مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلاً»

"از میان مؤمنان مردانی¬اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخی از آنان به شهادت رسیدند و برخی از آنها در (همین) انتظارند و (هرگز عقیده خود را) تبدیل نکردند."


سردار سروقامت و سربلند جبهه مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی در جوار رحمت الهی متنعم از خوان "عند ربهم یرزقون"، سرشار از فرح و سرور ربوبی "فرحین بما اتیهم الله من فضله" گشت و "الا خوف علیهم و لا هم یحزنون" را تفسیر عینی نمود.


سرسلسله شیاطین عالم و فرعونیان زمان آمریکای جنایتکار، صهیونیسم بین الملل و اذناب پلیدشان در سطح منطقه و جهان با افکار پلید خود می پندارند با به شهادت رساندن سردار دلاور اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی پایه های انقلاب اسلامی و محور مقاومت را هدف قرار داده و آن را متزلزل خواهند نمود، غافل از آنکه خون شهدا درخت تنومند و بارور آن را آبیاری نموده انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت را تقویت خواهد نمود و لرزه بر بنیان-های سست تر از خانه عنکبوت کافران و مشرکان عالم خواهد انداخت و آن را از بیخ و بن برخواهد کند.

ما دانشگاهیان دانشگاه ارومیه ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش و مجاهد اسلام ابومهدی المهندس به پیشگاه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی، ملت مقاوم و همیشه پیروز ایران اسلامی و همه مستضعفان عالم:

1. با رهبر و مقتدای خود پیمان می بندیم با انگیزه مضاعف در سنگر دانشگاه فعالانه جهت توسعه دانش و فناوری و اقتدار علمی کشور با تربیت نیروهای جوان مکتبی و عاشق مشی و منش حاج قاسم عزیز تلاش نموده و آماده شهادت در راه با صلابت آن شهید بزرگوار هستیم.

2. یقین داریم وعده حتمی الهی در حمایت قطعی از مؤمنان و انتقام سخت از کافران محقق خواهد شد چرا که این شهید والامقام چهره بین المللی مقاومت بوده و همه دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. در همین راستا از دولت محترم نیز تقاضا داریم از تمامی ظرفیت های سیاسی، حقوقی و بین المللی خود در جهت انتقام سخت از رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا استفاده نموده و از اتخاذ هرگونه سیاست مسامحه و معامله پرهیز نماید.

3. معتقدیم بی شک تقویت وحدت و انسجام ملی و ارکان نظام اسلامی می طلبد همة آحاد ملت شریف ایران در تمامی صحنه¬های انقلاب حضوری فعال داشته باشند و هوشیاری و بصیرت خود را در مقابل توطئه دشمنان اسلام حفظ کرده، راه نفوذ دشمن را سد نمایند. خصوصا در صحنه انتخابات؛ با انتخاب چهره¬های مؤمن، انقلابی، ولایی و طرفدار جبهه مقاومت، زمینه ناامیدی نظام سلطه، منافقان خارجی و داخلی، وابستگان زبون آنها در منطقه غرب آسیا و متحدان کفر و الحاد را در سطح عالم فراهم سازند.


والسلام و علیکم

98/10/15 دانشگاهیان دانشگاه ارومیه  


پس از آن، متن بیانیه ی دانشجویان دانشگاه ارومیه، در پی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط دبیر انجمن اسلامی، شهاب عبدی قرائت شد:


مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا .

از ميان مؤمنان مردانى‏ اند كه به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا كردند برخى از آنان به شهادت رسيدند و برخى از آنها در [همين] انتظارند و [هرگز عقيده خود را] تبديل نكردند (آیه ۲۳ سوره احزاب)

خبر تلخ شهادت حاج قاسم سلیمانی ، این سردار پر افتخار ایرانی و رسیدن به آرزوی دیرینه شهادت ایشان امت اسلامی را داغدار کرد.

آمریکا که تا اکنون ادعای اقدام علیه تروریسم را داشت اکنون دست به ترور کسی زد که کارنامه اش سرتاسر مبارزه با تروریسم و این اواخر برچیدن بساط دست نشانده آمریکا در منطقه یعنی داعش بوده است.

شهادت این سردار عزیز و مجاهد در دل های امت اسلامی آشوب به پا کرد اما پیام امام امت مبنی بر انتقام سخت و جواب قاطع به شیطان بزرگ ، دل مردم را تسکین داد.انتقام خون شهید حججی نابودی داعش به دست این سردار شهید و دیگر جان بر کفان اسلام بود و انتقام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی انشاالله فتح قدس خواهد بود.


ما دانشجویان دانشگاه ارومیه ضمن عرض تبریک و تسلیت خدمت حضرت ولی عصر(عج) و رهبر معظم انقلاب و مردم شهید پرور ایران اعلام میدارد که این اقدام خصمانه آمریکا انگیزه ملت و جوانان را برای نابودی رژیم غاصب اسرائیل و آمریکا بیشتر کرده و محکم تر از گذشته قدم در این راه برخواهند داشت چرا که قطع شاخه ها آسیبی به ریشه تنومند انقلاب اسلامی وارد نخواهد کرد.در پایان این مراسم نیز دانشگاهیان به عزاداری و نوحه سرایی به مناسبت شهادت سردار شهید، سپهبد قاسم سلیمانی پرداختند.


١٠:٤٩ - چهارشنبه ١٨ دی ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦٣٠٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج