صفحه اصلي > اخبار نهاد 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام کیومرزی در گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز ادارات استان آذربایجان غربی:

ما اگر بتوانیم در دستگاه هایی که حضور داریم نماز را تقویت کنیم، تمام خیرات را تقویت کرده ایم.

 

حجت الاسلام والمسلمین کیومرزی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه، در گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز ادارات استان آذربایجان غربی که به میزبانی دانشگاه ارومیه برگزار شد عنوان کرد: این لطف خدا بر ماست که در ادارات، مسئولین برپایی نماز شده ایم و شکر این نعمت در این است که در هر جا که هستیم، نهایت تلاش خود را برای برپایی نماز انجام دهیم.

حجت الاسلام کیومرزی گفت: در روایت داریم نماز کلید هر خیری است. ما اگر بتوانیم در دستگاه هایی که حضور داریم نماز را تقویت کنیم، تمام خیرات را تقویت کرده ایم. این وظیفه و تکلیفی است که بر عهده ی همه ی ماست و خواهش من از عزیزان این است که برپایی نماز را در اولویت قرار دهند.

 

وی افزود: امام حسین (ع) در دو جا از دشمن خود مهلت خواست و هر دو جا برای نماز بود. ایشان می توانست به تنهایی یا به جماعت نماز را ادا کند اما در مقابل دشمن نماز را برپا کرد تا به ما این پیام را بدهد که من برای نماز و برای دین شهید می شوم. ما هم به عنوان پیروان آن حضرت نباید از هیچ تلاشی در این راه دریغ کنیم.

حجت الاسلام کیومرزی در ادامه خاطرنشان کرد: روز قیامت از مسئولیت و فرصتِ خدمتی که در اختیار ما قرار گرفته است سوال می شود؛ باید دقت کنیم که از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم و این به خود ما بر می گردد؛ اگر خود اهل نماز اول وقت، نماز شب، دعا و خضوع نباشیم در انجام این وظیفه لنگ خواهیم بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در گزارش مختصری از اقدامات دانشگاه ارومیه در راستای برپایی نماز گفت: در دانشگاه ارومیه، در یازده مکان نماز جماعت برگزار می شود و دانشگاه با توجه به اهمیت این موضوع، برای برپایی نماز هزینه می کند اما این کافی نیست و ما باید با همکاری مسئولین دانشگاه بهتر و بیشتر از این کار کنیم، زیرا دانشگاه و محیط دانشجویی این را می طلبد و به نماز بیشتر نیاز است.

 


١١:١٥ - دوشنبه ١١ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٥٦١٢٦٧    /    تعداد نمایش : ١٣٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج