صفحه اصلي > اخبار نهاد 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه

اساتید دانشگاه به ویژه اساتید گروه معارف باید پرچم دار شعار امید در دانشگاه و جامعه باشند

 

به مناسبت آغاز سالتحصیلی جدید جلسه ی مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اساتید گروه معارف روز سه شنبه، 26 شهریور ماه در محل دانشکده ادبیات برگزار شد؛ 

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین کیومرزی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با تبریک شروع سالتحصیلی بیان کردن:

در خدمت دانشجویان و جوانان بودن، نعمت خداوند بر ماست و ما باید این نعمت را قدر بدانیم و به خاطر فشار های کاری یا مواردی از این قبیل غمگین نشویم.

ایشان در ادامه با اشاره به تحریم های ناحق بر کشور فرمودند:

کشور و دانشگاه در شرایط تحریم قرار دارد اما این مشکلات در گذشته هم بود و زمانی نبوده است که ما با این مشکلات رو به رو نباشیم؛ یک زمان کشتی های ما را مورد هدف قرار می دادند، زمانی کارخانه های ما را بمباران می کردند، در زمان هایی با مشکل تروریسم دست و پنجه نرم کردیم و زمانی ضد انقلاب با جنگ های داخلی بخشی از کشور را اشغال کردند؛ ما چنین روزهایی را پشت سر گذاشته ایم، آن هم زمانی که این قدرت و نفوذ را در منطقه و جهان نداشتیم؛ اکنون ما نقش تعیین کننده در منطقه و حتی جهان داریم و قدرتمند تر از گذشته هستیم به لطف و فضل الهی و این مشکلات را نیز پشت سر خواهیم گذاشت.

حجت الاسلام کیومرزی در ادامه افزودند:

مشکلات موجود در کشور همیشه مربوط به دشمن و تحریم ها نیست؛ بخشی از این مشکلات به خاطر سوء مدیریت ها و عدم جوان گرایی است. مسئولین باید در انتخاب مدیران نهایت دقت را به خرج دهند و مدیران جوان و با انگیزه و پرانرژی را انتخاب کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه در انتهای صحبت های خود بیان کردند:

دشمن در شروع سال تحصیلی برای دانشگاه برنامه دارد؛ دشمن می خواهد بین دانشجویان و اساتید ما ناامیدی ایجاد کند و ما را با چالش های جدیدی در دانشگاه رو به رو کند؛ عده ای در داخل نیز دانسته یا ندانسته هم صدا با دشمن به این ناامیدی ها دامن می زنند اما واقعیت خلاف این است. امید به آینده واقعا وجود دارد و این سخن نه از روی خوش بینی بلکه با نگاه واقع گرایانه زده می شود؛ درست است مشکلاتی وجود اما این ها مجوزی برای ناامیدی نیستند. اساتید دانشگاه به ویژه اساتید گروه معارف باید پرچم دار شعار امید در دانشگاه و جامعه باشند و با تزریق امید بین دانشجویان و جوانان به این سیاه نمایی ها خط بطلان بکشند، آینده بسیار روشن تر از چیزی است که رسانه های ضد انقلاب و گاها داخلی نشان می دهند و این سیاه نمایی ها خلاف واقع است.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی، معاونت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز در این جلسه به ارزیابی و نیازسنجی دانشجویان و اساتید به وسیله ی طرح راهبردی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اشاره و بیان کردند:

نتایج این طرح راهبردی نشان می دهد که بر خلاف تصورات برخی نه تنها جوانان و دانشجویان ما بی توجه به دین نیستند بلکه اکثریت پایبند به اعتقادات دینی هستند و آسیب های فرهنگی و اجتماعی آن گونه که دشمن سیاه نمایی می کند نیست.

ایشان در ادامه با تشریح جزئیات نتایج طرح راهبری نهاد فرمودند:

بر اساس مطالعات ما، برنامه ریزی هایی برای شش ماهه ی اول و دوم سال صورت گرفته است و قسمتی از این برنامه ها که مربوط به نیم سال اول بود اجرا شده است و نتایج قابل قبولی به دست آمده است؛ در این راستا با شروع سال تحصیلی جدید برنامه های دیگری نیز در دست اقدام است که با همکاری گروه معارف به اجرا در خواهد آمد.

در انتهای جلسه اساتید به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

 


١١:٣٣ - چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٨٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج