چاپ        ارسال به دوست

بیانیّه تشکّل­های، دانشگاه­های استان آ.غ در مراسم بزرگداشت حماسه 9

بسم الله الرّحمن الرّحیم

بیانیّه تشکّل­های دانشگاهی، دانشگاه­های استان آذربایجان­غربی در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی سال 1396

حماسه 9 دی در تاریخ انقلاب اسلامی روز سرنوشت­ساز و نمایش اقتدار ملّی و هم­پیمانی ملّت غیرتمند ایران با اسلام و قرآن و اهل بیت علیه السلام است. اقیانوس پهناوری از بصیرت و زمان شناسی و ولایتمداری است که توانست یکی از پیچیده­ترین فتنه­های اهریمنان خارجی و داخلی را ناکام گذارد.

1-    ما دانشگاهیان دانشگاه­های ارومیه، خداوند متعال را به سبب این نصرت و پیروزی تسبیح و تحمید گفته و از همه آحاد ملّت شریف و شهید پرور ایران بابت این حضور آگاهانه و قدرتمندانه سپاسگزاریم.

2-   از همه مدیران دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالی خواهانیم، به رسالت اساسی دانشگاه­ها که همانا ارتقای علمی، پژوهشی، فرهنگی و تربیتی است، عنایت بیشتری داشته و نسبت به مطالبات به حّق اعضای محترم هیأت علمی و کارکنان و دانشجویان در زمینه­های صنفی و معیشتی و حفظ کرامت آنها توجه جدّی نمایند؛ و به جای فراهم کردن بستر برای معاندین و فتنه­گران، به بهانه ایجاد فضای باز و چند صدایی، در برابر هنجارشکنی­ و تفرقه­گرایی و تشدید فضای تخریب، علیه مبانی و ارکان نظام و اسلام، با متخلّفان مطابق قانون برخورد جّدی داشته باشند. کوتاه آمدن در برابر عده­ای که دانشگاه را میدان تاخت و تاز ناجوانمردانه عوامل پشت پرده­ی خارج از دانشگاه کرده­اند، عواقب غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت.

3-   دشمنان قسم خورده این مرز و بوم به خوبی دریافتند، تا ریسمان همدلی مردم با ولایت بهم تنیده، کاری از پیش نخواهند برد و بر همین اساس پیوسته سعی بر گسستن این پیوند الهی دارند. ما از همه دانشگاهیانی که در عرصه دفع شرارت فتنه­گران با قاطعیت و شجاعت تمام ایستادگی و به روشنگری و بصیرت افزایی پرداختنه، به ویژه از تذکرات شفاف امام جمعه محترم و نماینده مقام معظم رهبری در استان، پیرامون حوادث 16 آذر در دانشگاه ارومیه قدردانی و حمایت مینماییم. در این خصوص از مدیران محترم دانشگاه­ها می­خواهیم که نسبت به این تذکرات دلسوزانه توجه کافی داشته و با اقدام لازم گزارش عملکرد خود را در این زمینه بصورت شفاف بیان نمایند.

4-   در مورد تحرکات اخیر در شهرهای کشور، که به نام مخالفت با گرانی، رکود و بیکاری رخ داده, اعلام میداریم: اینگونه مطالبات حق قانونی و مدنی مردم و جزء الفبای حقوق شهروندی است و مسؤولان باید پاسخگوی به حق مردم باشند و در حل مشکلات معیشتی مردم اهتمام و عزم جدّی خود را به اثبات رسانند. مردم حق­طلب نیز میبایست مراقبت نمایند، این مطالبات بر حق، بوسیله فتنه­طلبان جدید و قدیم مصادره و منحرف نگشته و زمینه موج سواری را برای سرویس­های جاسوسی و تبلیغاتی دشمنان قسم خوره فراهم نسازند. در این راستا می­بایست رؤسای محترم قوای سه گانه دست در دست هم در راستای عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد، در همه­ی عرصه­ها با جدّیت تمام وارد عمل شوند.

5-   هوشیاری مردم آذربایجان در فتنه­های اخیر، خشم شیاطین و ایادی تهی مغز آنان را بر­افروخته، و به فضل الهی خواب آنان را آشفته­تر خواهد نمود. با توکل به پروردگار و امید به عنایات اهل بیت علیه السلام، دل و جان به مقتدای خود خواهیم داد تا ظهور منجی عالم محقّق شود. ان شاء الله

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


١١:١٥ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٧٣٢    /    تعداد نمایش : ٧٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج