چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در همایش گرامیداشت نهم دی دانشگاه ارومیه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

تنها راه پیروزی در میدان فتنه ها تمسک به خداوند و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی بعد از ظهر روز یک شنبه  در همایش گرامیداشت نهم دی: تنها راهی که ما را پیروز میدان فتنه ها خواهد کرد، متمسک شدن به دستورات خداوند متعال و اطاعت از مقام معظم رهبری است که بحث اطاعت از رهبری دستور خداوند تبارک و تعالی است، اگر رهبری را تنها بگذاریم باید یقین بدانیم که با شکست مواجه خواهیم شد، اگر رهبر حضرت علی باشد و مردم او را تنها بگذارند یقیناً حضرت نیز نمی تواند کاری را انجام دهد.

 


به نقل از سایت صبغه، روابط عموی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و تمام جمعه محترم ارومیه؛

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی بعد از ظهر روز یکشنبه در همایش گرامیداشت نهم دی که در سالن آمفی تئاتر پردیس دانشگاه ارومیه برگزار شد، گفت: حماسه نه دی حماسه ای بود که نشان از بصیرت و آگاهی ملت ایران داشت و بالاتر از آن، نشان از این داشت که خداوند متعال عنایت، حمایت و توجه خود را که از اول انقلاب به این کشور داشته هنوز نیز دارد و حمایت خود را قطع نکرده است.

وی ادامه داد: اگر طول تاریخ چهل ساله انقلاب را در نظر بگیریم، جریان ها و حوادث مختلف و هولناکی در کشور ما اتفاق افتاده است و از طریق دشمنان توطئه های بسیاری صورت گرفته است، اما در همه این حوادث و جریانات، عنایات و الطاف خداوند تبارک و تعالی شامل حال این امت بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه افزود: وقتی نظام مقدس جمهوری اسلامی مستقر شد، افرادی که به صورت نفوذی در داخل نظام بودند، خداوند دست این افراد را برای مردم رو کرد و کشور را از این موضوع نجات داد.

وی افزود: در طول تاریخ انقلاب جریان ها و حوادث مختلفی اتفاق افتاد که هنوز هم که هنوز است وقتی صداوسیما فیلم های آن زمان را بخش می کند، واقع این است که وحشت به دل انسان می نشیند که کشور چه اوضاعی را پشت سر گذاشته است.

امام جمعه ارومیه در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از عنایات و توجهات خداوند تبارک و تعالی به جمهوری اسلامی در جریان فتنه 88 بود که عده ای کشور را در حدود دویست روز در التهاب و در نابه هنجاری شفاف و روشن و همه گیر، درگیر کردند و اوضاعی به وجود آوردند که همین الان هم وقتی آن صحنه ها را انسان می بیند، هول و هراس به دل انسان می نشیند.

وی ادامه داد: اما یاری خداوند و بصیرت و شناختی که به مردم داد و اینکه دل های مردم را با انقلاب همراه کرد سبب شد تا این حماسه بسیار عظیم به وجود آمد.

وی افزود: اما آنچه که برای ما بسیار مهم و قابل دقت هست این است که این توطئه ها و فتنه ها تمام نخواهد شد و آنچه که ما را از این توطئه ها نجات خواهد داد متمسک شدن به خداوند و فرامین خداوند است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: اینکه حضرت آقا فرمودند "نه دی باید باقی بماند" به خاطر این است که هم خودمان و هم نسل های آینده از مسئله فتنه غافل نباشیم و اگر بصیرت خود را از دست بدهیم بدانیم که در همان لحظه، لحظه شروع نابودی است.

وی ادامه داد: حضرت علی می فرمایند: "فقدان چشم بهتر از نداشت بصیرت است"، ما باید این حالت بصیرت را در خود حفظ نماییم و در این زمینه دانشگاهیان و اساتید دانشگاه مسئولین سنگین تری نسبت به افراد عادی دارند، چون در محیط کار می کنند که این محیط، محیط نخبگان و اندیشمندان و تعلیم و تربیت مسئولین آینده به دست آن ها است.

وی افزود: در طول تاریخ در هر کجا مردم بصیرت داشته اند مسلمین توانسته اند از حوادث روزگار جان سالم به در ببرند و در هر کجا بصیرت نبوده راه را گم کرده اند.دکتر قریشی در ادامه با اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین در مورد جنگ جمل گفت: حضرت می فرمایند: "این ها حقی را طلب می کنند که خود آن را ضایع کرده اند و خونی را طلب می کنند که خود آن را ریخته اند".

وی ادامه داد: جریان و فتنه جدیدی که در کشور ما شروع شده است دقیقاً به همین شکل است کسانی که خودشان امکانات را از دست دادند و نتوانستند خوب مدیریت نمایند، الان جلودار معرکه شده اند و برای این که پس نیفتند دست پیش می گیرند.

وی در پایان گفت: تنها راهی که ما را پیروز میدان فتنه ها خواهد کرد، متمسک شدن به دستورات خداوند متعال و اطاعت از مقام معظم رهبری است که بحث اطاعت از رهبری دستور خداوند تبارک و تعالی است، اگر رهبری را تنها بگذاریم باید یقین بدانیم که با شکست مواجه خواهیم شد، اگر رهبر حضرت علی باشد و مردم او را تنها بگذارند یقیناً حضرت نیز نمی تواند کاری را انجام دهد.

 


٠٩:٠٠ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٣٦٥٥    /    تعداد نمایش : ٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج