چاپ        ارسال به دوست

دیدار اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ارومیه با نماینده بعثه در کربلا معلی

نماینده بعثه در دیدار با اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه های آذربایجان شرقی و غربی:

داعش محصول اندیشه و رفتار بنی امیه است

به گزارش خبرنگار لبیک از کربلای معلی، حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در دیدار دانشگاهیان در بعثه مقام معظم رهبری گفت: بنی امیه شیعیان امیرالمومنین (ع) را مورد اذیت و آزار قرار داده و به شهادت رساند، در کربلا هم همین اتفاق برای حضرت سیدالشهدا(ع) و یارانش افتاد.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی گفت:امروز داعشی ها سرسختانه ترین طرفداران اهل بیت(ع) را اذیت و آزار کرده و به شکل بسیار فجیعی به شهادت می رسانند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد عبادت گفت: عبادات در زمان ومکان های ویژه اجر و پاداش مضاعف بلکه بیشمار پیدا می کند، همچنان که در طبیعت گیاهان و درختان میوه در فصول مختلف و مکان های گوناگون متفاوت هستند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: در دین مقدس اسلام، در زمان های خاص مانند روز عرفه و در مکان های خاص مانند مسجدالحرام، مسجدالنبی ثواب و پاداش عبادت ها چند برابر می شود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: زائران حرم امام حسین (ع) باید پیش از آن که عزادار باشند، خود را محرم اسرار، اهداف و اندیشه های حسینی نمایند، تا بتوانند با امام حسین (ع) از جهاتی همراه شوند.

وی اظهار داشت: زائرین حرم امام حسین (ع) باید بیاموزند که امام حسین (ع) خود را فدای دین خدا نمود که به وسیله پیامبر(ص) برای تمام بشریت آمده است، تحریف نگردد و دگرگون نشود، زیرا بنی امیه احکام اسلام را نادیده گرفت.

وی تصریح کرد : امام حسین (ع) نقشه راه ارائه داد . اگر نقشه راه می خواهید باید با قرآن زندگی کنید ، اگر قرآن در بین مردم حاکم باشد ، آداب را دریافت می کنند .

در این دیدار اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه های استان های آذربایجان غربی و شرقی نقطه نظرات خود را از وضعیت جنگ نرم و تهاجم آن در دانشگاه ها بیان کردند .

همچنین در پایان هدایای متبرک حرم سیدالشهدا (ع) به رسم یادبود، تقدیم اساتید دانشگاه ها شد.

منبع: www.labbayk.com


منبع: www.labbayk.com


١٢:٠٨ - شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٦٥٩٩    /    تعداد نمایش : ١٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج